Pozycjonowanie

Optymalizacja.

Obecnie pozycjonujemy ponad 6 000 000 słów kluczowych dla naszych klientów i partnerów z wysoką skutecznością. Pozycjonujemy od ponad 20 lat! Mamy najdłuższe w Polsce doświadczenie, pozycjonujemy od 2002 roku, zaraz po pojawieniu się w Polsce, polskiej wyszukiwarki Google. Wcześniej pozycjonowaliśmy w wyszukiwarkach takich jak: Google.com, wyszukiwarka Wirtualnej Polski (później NetSprint), wyszukiwarka Onetu (później Google).

Wykonujemy pozycjonowanie zgodnie z wytycznymi jakościowymi Google. W procesie pozycjonowania bardzo ważnym krokiem jest dobór słów kluczowych.

Jak dobrać słowa kluczowe?

Słowa kluczowe (ang. „keywords”) są słowami, lub często frazami, które potencjalni klienci wpisują w wyszukiwarkach internetowych w celu znalezienia tego co ich interesuje. Dlatego też tak ważny jest ich dobór, a następnie umieszczenie i odpowiednie zbudowanie strony internetowej oraz umiejętne nasycenie słowami kluczowymi docelowej witryny www. Pozycjonowanie tylko wtedy odniesie sukces jeśli dobierzemy właściwe słowa kluczowe. Aby się do tego odpowiednio przygotować musimy znaleźć odpowiedź na pytanie: „Co wpisałby mój klient, szukając produktów czy też usług jakie oferuję?”.

Po pierwsze należy określić jednoznacznie branżę w jakiej działamy. Słowa kluczowe muszą być niewątpliwie z nią związane. Jeśli słowa kluczowe nie będą dotyczyły zawartości na twojej stronie internetowej istnieje niebezpieczeństwo potraktowania tej strony podobnie jak emaila z wysłaną, niechcianą informacją jako spam.

Ważnym jest to by przy doborze słów kluczowych stosować odpowiednie przypadki i ich odmiany. Najczęściej internauci będą je wpiswać w mianowniku liczby mnogiej.

Pamiętajmy o najważniejszej zasadzie: celem słów kluczowych dla pozycjonowania stron biznesowych jest nie tylko zwiększenie ruchu na stronie, a pozyskanie takich użytkowników, którzy generują zakupy, a nie podnoszą ogólną liczbę wizyt na stronie, zwiększając transfer plików za który również wnoszona jest opłata w pakiecie hostingowym. Warto zwrócić na to uwagę, by nie tylko ponosić koszty pozycjonowania, które nie przynosi dochodu ale również generuje wyższe opłaty za pakiet hostingowy w postaci zwiekszonego transferu danych.

Dziś klienci szukający zakupów w sieci wiedzą dokładnie co chcą kupić i wpisują w wyszukiwarce słowo kluczowe które dokładnie precyzuje produkt. Załóżmy że określiliśmy branżę w jakiej działamy, niech będzie to np. firma ABC oferująca usługi sprzątania w Poznaniu.

Uruchamiamy lawinę pomysłów na słowa kluczowe: „sprzątanie, czystość, śmieci, odpady, czyszczenie”. Są to bardzo ogólne słowa kluczowe, co za tym idzie; czas oczekiwania na odpowiednie wykonanie pozycjonowania będzie długi, koszty wysokie; w tym czasie nie pozyskujemy klientów, a tylko czekamy na realizację pozycjonowania. Wniosek nasuwa się jednoznacznie: tracimy czas, potencjalnych klientów i co za tym idzie również środki pieniężne. Zatem słowa kluczowe nie mogą być zbyt ogólne, powinny być jak najlepiej sprecyzowane aby na twoją stronę internetową trafiały z wyszukiwarki osoby zainteresowane dokładnie tym produktem jaki oferujesz, a nie podobnymi.

Pozycjonując swoją stronę na słowo kluczowe „sprzątanie” istnieją małe szanse że link w wynikach wyszukiwania do twojej strony znajdzie się odpowiednio wysoko. Ponadto termin ten jest bardzo ogólny i może zdarzyć się, że osoba która go wpisuje wcale nie szuka firmy sprzątającej, a np. chce podjąć pracę jako sprzątaczka. Dlatego dopiero doprecyzowanie tego słowa kluczowego skróci czas pozycjonowania, zmniejszy jego koszty i skieruje na stronę internetową klientów zainteresowanych konkretnym produktem czy też usługą.

Dla naszej firmy ABC precyzyjnymi słowami kluczowymi będą np. „sprzątanie biur Poznań”, „sprzątanie domów Poznań”, „sprzątanie mieszkań Poznań”. Często spotykamy się z tzw. frazami regionalnymi , jest to fraza, która zawiera w sobie słowo kluczowe oraz nazwę miejscowości lub regionu, którego dotyczy oferta strony klienta. Dodatkowo nie interesują nas klienci szukający usług sprzątania np. w Warszawie, gdy nasza firma świadczy usługi tylko w Poznaniu.

Dopiero wtedy możemy liczyć na efekty pozycjonowania jeśli oczywiście wcześniej zadbamy o przyjazną dla użytkownika budowę strony internetowej, zawierającej dużo treści i podstron dokładnie opisujących oferowane produkty czy też ich specyfikację. Po realizacji pozycjonowania należy dokładnie sprawdzać jakie są efekty naszego doboru słów kluczowych.

Z reguły już po kilku miesiącach można weryfikować trafność wyboru słów kluczowych i zostawić te, które faktycznie generują wizyty (powiązane z zakupem) i zamieniać na inne, te które nie osiągają wysokich pozycji i nie prowadzą do finalizacji zakupu.

Szkolenia z pozycjonowania.

Prowadzimy szkolenia z zakresu pozycjonowania. Szkolenie dotyczy technologii pozycjonowania i jest połączone ze szkoleniem praktycznym.  Ofertę naszych szkoleń kierujemy do firm korzystających z usług pozycjonowania, które chcą obniżyć koszty tej usługi, czy też zająć się pozycjonowaniem własnej strony, albo rozszerzyć je na pozycjonowanie tzw. długiego ogona – long tail.

Szkolenia z pozycjonowania oferowane są również dla osób które chcą poszerzyć swoją wiedzę z technologii pozycjonowania. Spotkania szkoleniowe i warsztaty z pozycjonowania odbywają się w lokalizacji zamawiającego szkolenie. Terminy szkoleń pozostają do ustalenia z zamawiającym. W trakcie szkoleń na zajęciach praktycznych pokazujemy różne sposoby pozycjonowania dla stron internetowych na mniej i bardziej skomplikowane słowa czy frazy w wyszukiwarce Google.pl czy innych Google światowych. Szczegółowo omówimy różne metody na pozycjonowanie, w każdej branży, nauczymy jak dobierać dobre słowa kluczowe. Omówimy również kwestie związane z procedurami bezpieczeństwa działań SEO, jak i pozycjonowania jako dziedziny biznesu. Zaledwie po dwóch spotkaniach zamawiający szkolenie posiada już praktyczną wiedzę na temat tego jak własnoręcznie pozycjonować oraz zwiększać skuteczność pozycjonowania własnej strony internetowej.

Odpłatność za szkolenie. Odpłatność za szkolenie z praktyki pozycjonowania dla jednej domeny jest ustalana indywidualnie, natomiast szkolenie z opisu technologii wykorzystywanych w naszej firmie podlega uzgodnieniu zakresu przekazywanych informacji.

Pozycjonowanie w Google Maps.

Zajmujemy się również pozycjonowaniem serwisów regionalnych w linkach Google Maps. Koszt takiej usługi rozpoczyna się od kilku dziesięciu złotych miesięcznie.