Ads

 

1. Co to jest GoogleAds?

GoogleAds to wspaniały produkt reklamowy Google. System ten pozwala na wyświetlanie Twoich reklam osobom poszukującym informacji w wyszukiwarce Google i stronach partnerskich, produktów lub usług, jakie posiadasz w ofercie.

Program GoogleAds pozwala na tworzenie reklam przez przeglądarkę internetową i wyświetlanie ich w wyszukiwarce Google oraz w ogromnej sieci witryn współpracujących z Google w programie AdSense. Emitowanie reklam przy pomocy programu GoogleAds zezwala na dotarcie do nowych klientów właśnie w chwili, w której poszukują oni produktów oraz usług, które posiadasz w ofercie. Opłata wnoszona jest tylko za kliknięcie w reklamę, ponadto masz możliwość kontroli wysokości opłat za kliknięcie. Możesz kontrolować również dzienną kwotę przeznaczoną na reklamę oraz pozycje i miejsca docelowe emisji reklam. Narzędzia GoogleAds umożliwiają również dotarcie do informacji o skuteczności, co pozwala śledzić, to co ma najlepszy skutek w danej kampanii reklamowej. Dzięki temu możesz szubko zadziałać i odpowiednio korygować swoje reklamy.

2. Jak działa program GoogleAds?

Google współpracuje w tzw. programie Google dla Agencji z firmami zarządzającymi w profesjonalny sposób dla Google kampaniami reklamowymi. Aby mieć pewność, że Twoja reklama jest skuteczna i dobrze przekazana, możesz skontaktować się z jedną z takich agencji. Nasza firma jest jedną ze współpracujących z Google agencjami i powierzając nam reklamę w Google masz pewność, że uruchomiona przez nas kampania reklamowa będzie skuteczna. Obecnie kupony reklamowe jakie udostępnia Google, tzw. vouchery na reklamę w Google na kwotę 200zł przekazywane są tylko takim agencjom. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami, od nas również otrzymasz taki kupon. Zalety współpracy z nami:

  • Utworzymy samodzielnie Twoje reklamy

Samodzielnie utworzymy reklamy i dobierzemy słowa lub wyrażenia (zwane słowami kluczowymi), które będą powiązane z Twoją działalnością. Kolejno, wykorzystując te słowa kluczowe utworzymy tekst reklamy, które które są kierowane do Twoich potencjalnych klientów, gdy ci właśnie poszukują w wyszukiwarce Google produktów lub usług, które posiadasz w ofercie.

  • Twoje reklamy będą emitowane w Google

Gdy Twoi przyszli klienci poszukują w Google identycznych lub zbliżonych słów kluczowych, Twoja reklama w wyszukiwarce Google będzie pojawiać się przy wynikach wyszukiwania (albo nawet nad nimi) jako tzw. Link sponsorowany. W ten właśnie sposób reklamy docierają do klientów Twojej firmy. Dodatkowo reklamy mogą wyświetlać się również w sieci partnerskiej Google.

  • Przykują one uwagę klientów

Użytkownicy klikając w reklamę, by zapoznać się z Twoją ofertą lub aby dokonać zakupu, czy też przejrzeć Twoją stronę www albo poznać lepiej Twoją firmę. Na początek nie trzeba wcale dysponować własną stroną internetową – nasza firma niskim kosztem pomoże Ci ją założyć i zoptymalizować tak aby była przyjazna dla przyszłych klientów.

Musisz pamiętać o tym, że reklamy w Google są zawsze oddzielone od wyników wyszukiwania w wyszukiwarce Google. Korzystając z programu reklamowego GoogleAds nie można w żaden sposób wpływać na wyniki wyszukiwania organicznego ani też zmienić sposobu w jaki wyświetla się Twoja strona w organicznych wynikach wyszukiwania. Dzięki GoogleAds możesz kierować reklamę do identycznych klientów, którzy wyświetlają pewne wyniki wyszukiwania, tj. do klientów szukających produktów i usług nawet podobnych do tych, jakie posiadasz w swojej ofercie. Masz możliwość również emitować swoje reklamy na stronach partnerów w Sieci reklamowej Google, po to aby docierać do klientów, którzy oglądają inne strony internetowe z ofertą podobną do Twojej. Poza reklamami tekstowymi możliwe są też inne formaty reklam, dla przykładu: reklamy wideo i reklamy na telefony komórkowe i urządzenia mobilne.

3. Jak zacząć?

Aby rozpocząć musisz posiadać stronę internetową adekwatną jeśli chodzi o zawartość do słów kluczowych na jakie chcesz aby Twoja strona wyświetlała się wysoko w wynikach wyszukiwania. Jeśli nie posiadasz jeszcze strony www, nic straconego. Zapraszamy do współpracy…